Gotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasją

 

Receptura potrawy została skomponowana specjalnie do konkursu Nestea Zimowa Śliwka. W tym deserze chcieliśmy, aby słodycz napoju Nestea Zimowa Śliwka uzupełniła idealnie słodycz powideł śliwkowych złagodzonych śmietaną. Takie zwieńczenie sernika idealnie oddaje klimat zimowych wieczorów, gdy przy herbacie można spokojnie zajadać się powyższym deserem.

Mini serniczki waniliowe na spodzie owsianym z glazurą  śliwkowo-śmietankowąSkładniki:
(przepis na dwie tortownice o średnicy 20 cm)

Spód:
190 g ciasteczek owsianych
90 g masła

Masa serowa:
1 kg sera na sernik
3 łyżki mąki ziemniaczanej
1 opakowanie cukru z prawdziwą wanilią
¾ szklanki cukru
¼ szklanki śmietany kremówki 30%
4 jajek (rozmiar L)

Glazura śliwkowa:
1 słoik powideł śliwkowych
3 łyżki śmietany 18%
½ szklanki  Nestea Zimowa Śliwka
6 płatków żelatyny

Dekoracja:
2 łyżki pistacji niesolonych
2 łyżki śmietany
kilka listków mięty

Przygotowanie:
Wyłożyć tortownicę papierem do pieczenia i zapiąć obręcz. Posiekać drobno ciasteczka owsiane i wymieszać z roztopionym masłem. Uzyskaną masę wyłożyć równomiernie na spód formy. Wymieszać ser na sernik, śmietanę, cukier waniliowy oraz normalny, mąkę ziemniaczaną i śmietanę kremówkę na jednolitą masę. Dodać jajka i zmiksować. Piekarnik nagrzać do 180 stopni i piec sernik przez 40 minut, a następnie ostudzić. Namoczyć płatki żelatyny w zimnej wodzie przez kilkanaście minut, a następnie dodać do Nestea Zimowa Śliwka i podgrzewać aż do rozpuszczenia żelatyny. Dodać powidła śliwkowe i śmietanę i dokładnie wymieszać. Wyłożyć na ostudzone mini-serniczki masę śliwkową i schłodzić w lodówce, najlepiej przez noc. Podawać udekorowane śmietaną z listkiem mięty i posypane pistacjami. Receptura potrawy została skomponowana specjalnie do konkursu Nestea Zimowa Śliwka. W tym deserze chcieliśmy, aby słodycz napoju Nestea Zimowa Śliwka uzupełniła idealnie słodycz powideł śliwkowych złagodzonych śmietaną. Takie zwieńczenie sernika idealnie oddaje klimat zimowych wieczorów, gdy przy herbacie można spokojnie zajadać się powyższym deserem.

 

Mini serniczki waniliowe na spodzie owsianym z glazurą  śliwkowo-śmietankową