Gotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasją

Test robota kuchennego marki SencorOtrzymaliśmy do przetestowania robot kuchenny marki Sencor, o wdzięcznie brzmiącej nazwie „model STM 3015VT".

Opakowanie:
Bez zastrzeżeń, samo pudełko i rzetelność zabezpieczenia robota kuchennego jest w porządku.

Wyposażenie:
Oczywiście poza samym robotem kuchennym i instrukcją ważne jest to, co wchodzi w skład zestawu a to: hak do ugniatania (i on był przedmiotem naszych testów na pierwszy ogień, o czym za chwilę), mieszak balonowy do
ubijania piany oraz mieszak w kształcie litery A.

Cena:
Sugerowana cena detaliczna produktu to ok. 550 PLN brutto.

Pierwsze wrażenie:
Po rozpakowaniu sprzętu widać, że pokrywa i wymienione powyżej mieszadła są wykonane z plastiku. Sam robot ma cztery przyssawki, co wzbudziło nasze zdziwienie, ale podczas testu domyśliliśmy się powodu ich zastosowania. Oczywiście wpływa to in minus na wygląd (chociaż kolorystyka obudowy była bardzo ciekawa), jednak, jak to zawsze w życiu bywa, „coś za coś" - i tutaj zastosowanie obudowy niemetalowej na pewno miało wpływ na cenę sprzętu.

Test robota kuchennego marki SencorTest:
Instrukcja mówiła, że ciasto chlebowe można przygotować z maksymalnie 0,6 kg mąki, więc do pierwszego testu wzięliśmy właśnie to najcięższe ciasto drożdżowe. Testowaliśmy ciasto przygotowane z porcji 0,3 kg mąki, a następnie 0,45 kg mąki. Przy mniejszej ilości mąki robot działał bez zarzutów i jego moc nie spadała, jednak można już było zauważyć, że zastosowanie obudowy z plastiku wpłynęło na masę robota, a tym samym na mniejszą stabilność i tym samym wyjaśniło się, że przyssawki musiały być w nim zastosowane. Podczas testu z większą ilością mąki można było zauważyć drobne spadki mocy w mieszaniu ciasta, jednak robot z tym sobie poradził. Wydaje się, że przy tym cieście maksymalna ilość to dokładnie tyle, ile podał producent.

Dodatki:
Na pewno plusem jest to, że do instrukcji obsługi dołączono przepisy na różne dania, takie jak:
- korpus z ciasta biszkoptowego,
- korpus z kruchego ciasta waniliowego,
- ciastka maślane,
- kremowe bezy,
- biały chleb,
- focaccia.

Wnioski:
W naszej ocenie sprzęt ze względu na swoją cenę może spokojnie być używany przez osoby, które z jego pomocą będą przygotowywać dania od czasu do czasu w umiarkowanych ilościach. Jeśli natomiast gotujesz często lub większe ilości, to zakup tego sprzętu należy przemyśleć.

  MG 1524 net