Gotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasją

 MG 0944 www blog

Fusilli jest popularnym makaronem w Polsce, czyli po prostu świderki. Jednak ja wole tą jego wersję dłuższą bez odstępów wyglądającą po prostu jak skręcona ściśle wstążka makaronu. Nazwa fusilli wzięła się podobno od zdrobnienia włoskiego słowa „fuso” tłumaczonego, jako wrzeciono. Natomiast Fusilki al torchiow moim wolnym tłumaczeniu oznacza wersję fusilli „sprasowaną” czyli makaron „sprasowane wrzeciona” lub na naszą wersję „sprasowany świderek” co na moje oko idealnie oddaje jego kształt – zobaczcie zresztą na zdjęcia.

Uwielbiam każdego rodzaju makarony, nie wspominając o kuchni włoskiej więc od razu naszła mnie ochota na coś a'la włoskiego. Czym więcej próbuję różnego rodzaju makaronów, tym bardziej rozumiem Włochów że jest to ich narodowy składnik i mają ich tyle rodzajów.

Jednak daniu musiałem urozmaicić o inne smaki więc dodałem nutkę Hiszpanii poprzez kiełbaskę chorizo, która nawet w niewielkiej ilości w daniu dodaje mu swojego uroku.

 MG 0657 blog  MG 0644 blog  MG 0646 www

Po dodaniu wszystkich składników efektem tego wszystkiego jest takie smaczne danie.

 MG 0965 blog  MG 0967 www  MG 0945 www

Przepis na pomidorowe Fusilli z chorizo, szynką parmeńską, czerwonym winem oraz czarnymi oliwkami