Gotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasją

NF banerek

Trzecia edycja festiwalu Najedzeni Fest już za nami! Odbyła się w niedzielę 26.01.2014, ponownie w kultowych już salach bankietowych hotelu Forum. Styczniowy festiwal poświęcony był karnawałowi, zaś małym druczkiem dopisane było, aby dania nawiązywały do przekąsek na karnawał (czyli finger food) lub do jedzenia, które pozwoli nam pokonać tzw. poranny tupot białych mew (jak śpiewał Wiesław Gołas słów piosence Wojciecha Młynarskiego).

Nasze bogate życiowe doświadczenie podpowiadało nam pewne rozwiązania, które postanowiliśmy ubrać w naszą ulubioną formę. Powstały tarty nawiązujące do tematu, a były to:

  1. tarta żurkowa z białą kiełbasą, gotowanymi ziemniakami oraz majerankiem - nie ma nic lepszego na kaca jak treściwa zupa, więc od razu przyszedł nam na myśl żurek. Należało jedynie potrenować, jak i w jakich proporcjach dodać zakwasu żurkowego, aby masa nie była za wilgotna, a sama tarta miała wyraźny smak.
  2. tarta śledziowa z burakami oraz jabłkami z koperkiem: - chyba nie ma nic lepszego na poranną reanimację, lub przygotować podkład pod specjalny „lek”, niż sałatka śledziowa; postanowiliśmy wykonać eksperyment i naszą sałatkę śledziową: http://gotowaniezpasja.pl/sledziowy-zakatek/12-sledzie-w-salatce-z-czerwonych-burakow-jablek-i-czerwonej-papryki-z-dodatkiem-koperku po pominięciu papryki zmienić na tartę śledziową z burakami oraz jabłkami i koperkiem.
  3. Jako trzecią tartę zdecydowaliśmy się zaprezentować pewniaka, gdyż dzięki niej zdobyliśmy 3. miejsce w konkursie na Kulinarny Blog Roku 2013, więc była to: tarta z kaszy gryczanej z pieczarkami, białym serem i pietruszką.

Ta edycja festiwalu Najedzeni Fest zgromadziła 67 wystawców, a sale Forum odwiedziło na pewno ładnych kilka tysięcy sympatyków jedzenia i ludzi zgłodniałych kulinarnych wrażeń. Bardzo miło nam było rozpoznać osoby, które były u nas na poprzedniej edycji i już nas znały, ale też do grona naszych fanów naszych tart dołączyły też nowe osoby, za co Wam serdecznie dziękujemy!

Najedzeni Fest - Karnawał Najedzeni Fest - Karnawał Najedzeni Fest - Karnawał